Wandale też grali dla Niepodległej

Swojego czasu nasi milusińscy zorganizowali „polowanie” na jeden klub piłkarski. Policja, monitoring, dyskusje na sesjach, prasowa nagonka… Skrzętnie utkana intryga przyniosło kiepskie żniwo – ukarano kilku kibiców mandatami za zakłócanie porządku publicznego. W zastawione sieci nie wpadły jednak te rybki co trzeba…….

Cierpliwie czekałem i jak to znane przysłowie mówi – nosił wilk razy kilka…….. W roku wyborczym jaśnie nam panujący wyszli z tzw. dublem i uprzedzili środowisko piłkarskie ogłaszając „swój” nocny turniej niepodległościowy w piłkę nożną. Od strony sportowej zastrzeżeń nie mam – każda inicjatywa promująca ruch fizyczny jest zasadna. Co do świętowania okazało się, że entuzjazm niepodległościowy nieco podpitej młodzieży  spowodował niekontrolowane odreagowanie w toaletach. Być może kafelki i armatura były z jakiejś  niemieckiej firmy i z okazji jubileuszu postanowiono symbolicznie skopać  naszych historycznych wrogów i ciemiężców. Nie wiem…. Pytam wprost co przeszkadzała niektórym pseudo piłkarzom toaleta dla niepełnosprawnych ? Myślę, że  nieskalane myśleniem twarze autorów wandalizmu powinny znaleźć godne miejsce w galerii osób, które nigdy więcej wstępu na sportowe obiekty w Ryczywole nie będą miały (plus kilka godzin prac społecznych z miotłą i szpadlem).

Oczywiście sprawą otwartą  jest pytanie czy incydent miał ujrzeć światło dzienne. Przy tej okazji chciałbym zapytać Panią Wójt i jej świtę czy już wysłano do prasy informacje o tych wydarzeniach (może jakiś tajemniczy e-mail  od oburzonego mieszkańca o nicku kasiakowalska ??? no śmiało, śmiało odwagi obywatelskiej trochę….) , czy powiadomiono organy ścigania, czy wnikliwie sprawdzono monitoring i czy kogoś ukarano w tej sprawie. Chciałbym też wiedzieć czy organizatorzy dochowali wszelkich starań by takiej sytuacji uniknąć i czy pewne stowarzyszenie we współpracy z Radą Sołecką zapłacą za wyrządzone szkody? Pytań mogłoby być jeszcze wiele np. o Regulamin, ZAIKS itp. Nie chcę być jednak uszczypliwy i pragnę tylko równego traktowania organizatorów imprez i konsekwencji w wyciąganiu odpowiedzialności. Bądź co bądź wciąż zapewniacie o egalitarnym i sprawiedliwym podejściu do każdego mieszkańca, a tzw. „dobrodziejstwo” płynące z waszych rządów jest dla ryczywolskiego społeczeństwa  „jedynym antidotum”. Świętujcie więc dalej Niepodległość i latajcie sobie do woli F-16 w Krzesinach.

Author: ryczywol

Udostępnij: